76 yaşındaki İngiliz, Goa’da uyuşturucu kaçakçılığı sebebiyle yakalandı

Hindistan eyaleti Goa’da yaklaşık 335 bin TL kıymetinde (16 bin sterlin) uyuşturucu kaçırdığı tez edilen İngiliz bir adam, başına kukuletayla teşhir edildi.

Polisin Stephen Slotwiner ismini verdiği 76 yaşındaki zanlı, Arambol köyündeki kiralık meskeninde tutuklandı.

Baskında polis 512 gram esrar, 40 uyuşturucu tablet ve 80 gram MDMA ve bir ölçü LSD ele geçirdi.

Daily Mail’in haberine nazaran, Slotwiner hatalı bulunursa, Hindistan’ın Narkotik Uyuşturucu ve Psikotrop Unsurlar Yasası uyarınca altı aya kadar mahpus cezasına çarptırılabilir.

Bir fotoğrafta, polis memurları etrafını sararken, başının üzerinde siyah bir başlık ve içine iki göz deliği açılmış bir sandalyede görülüyor.

SON VAKİTLERDE BASKINLAR ARTTI

Memurlar, uyuşturucu bulundurmakla ilgili bir ihbar aldıkları için konutuna baskın düzenledi. Baskın ve uyuşturucu ele geçirme, Polis Müfettişi Dattaram Raut tarafından doğrulandı.

Yasalara nazaran, bir kilonun üzerinde uyuşturucu husus bulunduranlar 10 ila 20 yıl ortasında mahpus cezasına çarptırılabiliyor.

Bu son polis baskını, Goa’nın başbakanının ticarete baskı yapılması davetinde bulunduğundan, bölgedeki bir dizi son uyuşturucu baskınından biri.

Uyuşturucuyla yakalananlar ortasında Bengaluru’dan bir turist ve lokal bir restoranın sahibi de var. Polis, NDPS Yasası uyarınca Slotwiner aleyhine bir dava açıldığını da söyledi.