AKOM: 12.00’den 22.00’ye kadar sağanak yağış bekleniyor

Açıklamada, İstanbul’da güneyli istikametlerden hafif esen rüzgarın, öğlen saatlerinden itibaren kuzeyli taraflardan kuvvetlenmesi ve 40 ila 75 kilometre saat sürate ulaşmasının beklendiği bildirildi.

Açıklamada sıcaklığın 5 ila 8 derece azalarak, bahar bedellerine gerileyeceği, vilayet genelinde yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların yaşanacağı kestirim edildiği kaydedildi.

12:00-22:00’YE KADAR YAĞIŞ

İstanbul’da saat 12.00’den itibaren Arnavutköy, Silivri ve Çatalca ilçelerinde başlaması beklenen yağışların, saat 15.00’ten sonra vilayet genelinde tesirli olması beklendiği vurgulandı. Yağışlı havanın saat 22.00’den itibaren, serin havanın ise cuma sabah saatlerinden itibaren tesirini kaybedeceği tabir edildi.

Sıcak ve nemli havaların akabinde, kuzeyli taraflardan kuvvetli rüzgar ile birlikte gelen soğuk hava nedeniyla, kısa periyodik ve ani gelişen şiddetli yağışlar oluşabileceği belirtilen açıklamada, yağış anında fırtına ve gök gürültüsüyle birlikte, kısa müddetli ve ani bastıran sağanak yağışların, birkaç saat sürmesi ve kıymetli ölçüde yağış bırakmasının beklendiği bildirildi.

AĞAÇ DEVRİLEBİLİR, TABELA UÇABİLİR UYARISI

Şiddetli yağışlar nedeniyle ulaşımın aksamaması, yollarda, dere yataklarında su baskınları oluşmaması için İBB gruplarının hazırlıklarını tamamladığı belirtilen açıklamada, ağaç devrilmesi, tabela uçması üzere aksiliklere karşı dikkatli olunması ihtarında bulunuldu