Apple duyurdu… Para vermeden iPhone alma devri başlıyor!

Apple, uzun zamandır beklenen özelliği nihayet kullanıma sundu. Şimdi al, sonra öde hizmetini sunan Apple, bu hizmetin sadece iPhone ve iPad modelleri için geçerli olduğunu ve şu an için herkesin kullanamayacağını belirtti.

FAİZ YA DA EKSTRA BİR ÜCRET ÖDEMEDEN ALINABİLECEK!

Apple, kullanıcıların yararlanacağı Apple Pay Latter adlı şimdi al, sonra öde hizmetini piyasaya sürüyor. Şirket, kullanıcıların bu hizmetten yararlanabilmeleri için 50 ila 1.000 dolar arasında bir tutarla Pay Later kredilerine başvurabilecek. Daha sonra bu ücretleri altı hafta boyunda dört taksit seçeneğiyle faiz ya da ekstre bir ücret ödemeden geri ödeyebilecekler.

Apple’ın sunacağı Pay Later hizmeti Apple Wallet uygulamasının içinde yer alacak. Apple’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı hizmet WWDC’de gerçekleştirilen lansmanda duyurulmuştu. Özelliğin iOS 16 ile kullanılması planlanıyordu ama “teknik ve mühendislik sorunları” nedeniyle hizmetin o sıralar yayınlanmadığı belirtildi.

HİZMETTEN NASIL YARARLANILACAK?

Kullanıcılar hizmeti Apple Wallet üzerinden kullanabilecekler. Kullanıcılar başvurdukları faizsiz bir kredi için onay aldıklarında iPhone ve iPad uygulamaları üzerinde bulunan çevrimiçi ödeme bölümünde “Daha sonra öde” seçeneğini görmeye başlayacaklar.

Kullanıcılar seçtikleri ödeme planı sonrasında, satış bilgileri Apple Wallet üzerinde görüntülenecek. Ayrıca ödenmesi gereken taksitin tarihinin yaklaşması durumunda kullanıcılara bildirim gönderilecek. Bu da Pay Later hizmetini kullanan kullanıcıların ödemeleri gereken taksitleri unutmayacağı anlamına geliyor.

Apple Pay hizmeti ne yazık ki şu an için sadece ABD’de sunulacak ve Apple”ın rastgele seçtiği kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar hizmet için davetiye aldıklarında iOS 16.4 ve iPadOS 16.4 üzerinden çevrimiçi ve uygulama içi satın alma tercihlerini kullanabilecek. 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir