-Bitlis’te kar yağışı gece boyunca devam etti

– Bitlis’te kar yağışı gece boyunca devam etti

BİTLİS – Bitlis ve ilçelerinde dün sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlayan yoğun kar yağışı gece boyunca etkisini sürdürdü.

Mart ayının son gününü yoğun kar yağışıyla geçiren Bitlis ve ilçeleri tamamen beyaza büründü. Dün sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan ve gün içinde de etkisini arttıran kar yağışı, gece boyunca devam etti. Kar kalınlığının yaklaşık 15 santimi bulduğu kentte, özellikle gece saatlerinde yollarda buzlanma, binaların çatılarında ise sarkıtlar oluştu. Çatılarda oluşan buz sarkıtlarının herhangi bir olumsuzluğa yol açmaması için vatandaşlar, kendi imkanlarıyla buz sarkıtlarını temizlemeye çalıştı.

Öğle saatlerine doğru yerini güneşli havaya bırakan kar yağışı Bitlis’te şaşkınlığa neden olurken, şehri beyaza bürüyen kar yağışının havadan görüntülenmesi ise güzel görüntüler oluşturdu.

Öte yandan Meteoroloji 14.Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından yağan karla birlikte eksi 5 dereceye kadar düşen hava sıcaklığının yeniden yükseleceğini ifade edilirken, kar yağışının önümüzdeki hafta içinden itibaren yerini sağanak yağışlara bırakılacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir