Dünya şampiyonu Şennur Demir: Güya rüyayı yaşıyor üzereyim

Memleketler arası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ulusal atlet Şennur Demir, şampiyon olmanın gururunu yaşıyor.

İstanbul’da düzenlenen tertipte geçen hafta +81 kiloda dünya şampiyonu olan Şennur, başarılarına dünya şampiyonluğunu da ekledi. Demir, memleketi Bartın’da gazetecilere, şampiyonluk serüvenini anlattı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Vilayet Müdürlüğünde vazifeli şube müdürünün tavsiyesiyle 2006 yılında kick boksla spora başladığını, en büyük amacının de ulusal kadroya seçilmek olduğunu söyledi.

Gerisi gerisine gelen başarılarla ulusal sportmen olma hayalini gerçekleştirdiğini, Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Yüksekokulunu tamamlayarak öğretmen olarak atandığını aktaran Demir, “Sonraki hedeflerim Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olmaktı. Olimpiyatlar için bayağı çabaladım olmadı lakin dünya şampiyonu oldum” dedi.

ŞAMPİYONAYA SABAH AKŞAM DİZİME BUZ YAPARAK HAZIRLANDIM”

Demir, katıldığı son şampiyonanın kendisi için kolay olmadığını, birçok sakatlık atlattığını belirterek, “İzmir’de hazırlık kampında dizimde şiddetli ağrı hissettim. Yapılan denetimlerde dizimde üçüncü derece menüsküs yırtığı tespit edildi. Şampiyonaya sabah akşam dizime buz yaparak hazırlandım” diye konuştu.

Şampiyonada sona kaldığı için gerilim yaptığını lakin seyircinin “Türkiye, Türkiye” seslerini duyduğu vakit bir an evvel ringe çıkıp dövüşme isteğinin olduğunu aktaran Demir, şunları kaydetti:

Demir, maçtan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın manzaralı olarak arayarak tebrik ettiğini anımsattı ve “Cumhurbaşkanımız bize, ‘Sizden asla umudumu kaybetmedim. Hepinizin altın madalya alacağınızı biliyordum. 5’i bir yerde olacak dedim’ diye konuşmuştu. Bizi en yakın vakitte Külliye’ye beklediğini söyledi” tabirlerini kullandı.