El Kaide’nin kaçırdığı doktor 7 yıl sonra serbest bırakıldı

El Kaide tarafından 2016 yılında Burkina Faso’da kaçırılan Avustralyalı doktor Kennett Elliott’ın serbest kaldığı açıklandı.

DHA’nın aktardığına göre, Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, 2016’da Burkina Faso’da El Kaide tarafından kaçırılan ve hapis tutulan doktor Elliott’un serbest kaldığını ve 88 yaşındaki doktorun durumunun iyi olduğunu duyurdu.

‘DR. ELLIOTT GÜVENDE VE İYİ’

Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, bugün Dr. Elliott’un serbest kaldığını duyurduğu açıklamasında, “Dr. Kenneth Elliott’un Batı Afrika’da yedi yılı aşkın bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldığını bildirmekten büyük memnuniyet duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan, “Dr. Elliott güvende ve iyi, eşi Jocelyn ve çocukları ile yeniden bir araya geldi. Elliott ailesi gibi Avustralya Hükümeti de serbest bırakılması için yorulmadan çalıştı” dedi.

EŞİ ÜÇ HAFTA SONRA SERBEST BIRAKILMIŞTI

Dr. Kennett Elliott, 40 yıl boyunca sağlık kliniği işlettiği Burkina Faso’dan 2016’da eşi Jocelyn ile El Kaide militanları tarafından kaçırılmış, Jocelyn üç hafta sonra serbest bırakılmış ancak Dr. Elliott hapiste tutulmaya devam edilmişti.

Elliott’un ailesi, doktorun dinlenmeye ve gücünü toplamaya ihtiyacı olduğunu ifade edip “Avustralya Hükümeti’ne ve serbest bırakılmasını sağlamak için zaman içinde dahil olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” açıklamasını yaptı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir