Ergin Ataman için ünlü muhabirden NBA iddiası!

Anadolu Efes ile son devirde yakaladığı muvaffakiyet ile isminden sıkça kelam ettiren deneyimli başantrenör Ergin Ataman, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) kulislerinde konuşulmaya başladı. Ataman’ın Amerika’ya gitme mümkünlüğünün yüksek olduğu kaydedildi.

Basketbol takipçilerinin yakından tanıdığı ESPN’in ünlü NBA muhabiri Adrian Wojnarowski, Ergin Ataman’ın Amerika’da yardımcı antrenörlüğe gelebileceğini yazdı.

“Ergin Ataman, NBA’de yardımcı antrenörlük misyonları için bir aday”

Wojnarowski, “Avrupa’nın en başarılı koçlarından biri olan Ergin Ataman, NBA’de yardımcı antrenörlük vazifeleri için bir aday. Türk ulusal grubunun da koçu olan Ataman, üst üste iki EuroLeague şampiyonluğu kazandı.” sözlerini kullandı.

“Hiçbir çekincem yok”

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, daha evvel yaptığı açıklamalarda “NBA’den bir kadro teklifle gelirse ‘Hayır’ demem. Kendime güvenen bir beşerim. Avrupa basketbolunun artık NBA’i yakaladığını, NBA ayarında bir gayretin olduğunu düşünüyorum. Hiçbir çekincem yok. Avrupa’dan NBA’e giden Avrupalı antrenör yok, bugüne kadar bu türlü bir şey olmamış. Gelen olursa, oturur konuşuruz” tabirlerini kullanmıştı.

A Ulusal Ekibi da çalıştırıyor!

Ergin Ataman, nisan ayında Orhun Ene’den boşalan A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi başantrenörlük vazifesine getirilmişti. Ataman, Ağustos 2024’e kadar TBF ile kontrat imzaladı.