Erk Acarer: Sedat Peker vasiyetini hazırladı

Gazeteci Erk Acarer, organize cürüm örgütü liderliği suçlamasıyla aranan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan Sedat Peker’in, BAE’li yetkililer tarafından görüşmeye çağrıldığını söyledi.

Youtube hesabından yayınladığı görüntüde, Peker’in daha evvel toplumsal medyada paylaşım yapmaması konusunda BAE’li yetkililer tarafından uyarıldığını ve paylaşım yasağı getirildiğini hatırlatan Acarer, “Sedat Peker’in dün resmi bir ofise çağrılması yakınlarında tasa yaratmış. Görüşmede ‘Beğeni bile yapmayacaksın. Zira bunu karşılığı ağır olur’ deniliyor. Bu ‘ağır’lıktan ne anlayabiliriz, iade dahil her türlü yaptırıma maruz kalması olabilir” dedi.

“Peker’le birebir irtibatın sağlanamadığını belirtelim” diyen Acarer, Peker’in yakın etrafından bilgi aldığını belirterek şunları söyledi:

“Peker’in çok öfkeli olduğundan ve bir vasiyet hazırladığından kelam ediliyor. Vasiyette şunu söylüyor: ‘Bizim üzere insanlara vefat gelebilir ve nereden geldiği belirli olmaz. Buna hazırlıklıyım ve bunu da yadırgamam. Malvarlığım kalmadı, bu yüzden kimseye bir şey bırakamam’.”

Sedat Peker’in seçimlere de değindiğini söz eden Erk Acarer, Peker’in “Sandık namustur. AK Parti iktidarının seçime kadar sizi sokağa çekme oyununa prim vermeyin. Lakin oy süreçleri tamamlanıncaya kadar da meskene dönmeyin ve bir hileye müsaade vermeyin. Sizi korkutmalarına, kaygı imparatorluğu üzerinden teslim almalarına müsaade etmeyin. Başıma bir şey gelmezse seçime 2 ay kala kelam verdiğim üzere, bilgileri toplumla buluşturacağım” dediğini aktardı. (HABER MERKEZİ)