FETÖ mahkumu eski polisler, ormandaki ‘gaybubet konutu’nda yakalandı

Adana Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü grupları, Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik yaptığı çalışmada, haklarında katılaşmış mahpus cezası bulunan ve FETÖ üyesi olmaktan ötürü meslekten ihraç edilen iki eski polis memurunun saklandıkları yeri tespit etti.

İki mahkumun, Karaisalı ilçesindeki ormanda bulunan, yanında limon bahçesi olan bir bağ konutunu ‘gaybubet evi’  olarak kullanıp saklandıkları belirlendi. Adrese sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Operasyonda 8 yıl 9 ay katılaşmış mahpus cezası bulunan eski komiser Fatih I. ile 6 yıl 3 ay katılaşmış mahpus cezası bulunan eski polis memuru İbrahim Ş. yakalandı. Fatih I.’nın FETÖ’de yönetici pozisyonunda olduğu, her iki mahkumun de geçmişte cep telefonunda ‘ByLock’ programı kullandığı öğrenildi.

GÜLEN’E İLİŞKİN KİTAP BULUNDU

Ekiplerin yaptığı aramada mahkumların taşıdığı geçersiz kimlikler, FETÖ önderi Fethullah Gülen’e ilişkin kitaplar ve bir ölçü para ele geçirildi. Ayrıyeten mahkumların meskende besin stoku yaptığı ve yurt dışına kaçmaya hazırlandıkları öğrenildi. Gözaltına alınan iki hükümlü, süreçlerinin akabinde cezaevine gönderildi.