Haluk Bayraktar’dan muhalif medyaya tokat üzere yanıt: Teknofest damadın değil milyonların şenliği

Türkiye son yıllarda savunma sanayi ve teknoloji alanında yaptığı atılımlarla tüm dünyanın dikkatini üzerine çekerken, kendi içimizdenmiş üzere gözüken kimi çevreler ise bu durumu hazmedemeyerek yakışıksız algı operasyonlarına kalkıştı.

TEKNOFEST’İ KARALAMA ÇABASI

Geçmişte Türkiye’nin elde ettiği birçok başarıyı gölgeleme ismine başrollerde yer alan Cumhuriyet Gazetesi ve Birgün Gazetesi tekrar ortaya çıktı. Teknofest’in karadeniz etabı için çalışmalar sürat kesmeden devam ederken, kelam konusu gazeteler nahoş bir habere imza attı. ‘Damadın şenliği için kasayı açtılar’ başlığıyla yapılan haber adeta elde edilen başarılardan duyulan hazımsızlık ve rahatsızlığın boyutlarını gözler önüne serdi.

BAYRAKTAR’DAN CEVAP

Baykar Teknoloji Seo’su Haluk Bayraktar, skandal haberlere ait yanıtını ise şu sözlerle verdi: Teknofest “damadın” değil milyonlarca vatandaşımızın katılıp, yüzbinlerce gencimizin ileri teknoloji alanlarında projeler geliştirerek yarıştığı milletimize ilişkin bir şenliktir. Bu algı oyunları ve iftiralar ülkemizin tam bağımsız ve müreffeh geleceği önünde asla duramayacak.”