Hangi kara yolunda çalışma var? 8 Ağustos Pazartesi kara yollarında son durum

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu hususta en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Peki, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kara yollarının üretim, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesitlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, TEM Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 21.00-07.00 saatlerinde her iki istikamet kesitler halinde trafiğe kapatılacak. Bu mevkide ulaşım öteki istikametlerden iki taraflı sağlanacak. Ankara-Konya yolunun Gölbaşı kent geçişi 2-6. kilometrelerinde köprü genişletme ve üstyapı yenilenmesi çalışmaları yapılıyor.

Bu sebeple saat 12.00’de yolun Konya-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Ankara-Konya istikametinden gidiş-geliş olarak gerçekleştirilecek. Nurdağı-Kilis yolunun 26-43. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları hasebiyle ulaşım denetimli sürdürülüyor. Trabzon-Gümüşhane yolunun 31-40. kilometrelerinde türlü bölümlerdeki çalışmalar nedeniyle ulaşım servis yolundan denetimli devam ediyor. Korkuteli-Elmalı yolunun 26-49. kilometrelerindeki üretim çalışması sebebiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Bozüyük-Mekece yolunun 48-53. kilometrelerinde üstyapı çalışmaları münasebetiyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı sağlanıyor. Samsun-Ankara yolunun 0-1. kilometrelerindeki Derecik Kavşağı’nda Akıllı Kent Trafik Güvenliği Projesi kapsamında kavşak düzenleme çalışmaları yapıldığından ulaşım denetimli gerçekleştiriliyor.

Karabük-Araç yolunun 0-1. kilometrelerinde kavşak düzenleme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı sürdürülüyor. Çanakkale-Bandırma yolunun 45-47. kilometrelerinde düzeyli kavşak çalışmaları sebebiyle ulaşım denetimli devam ediyor. Malatya-Darende yolunun 37-41. kilometrelerindeki üretim çalışmaları münasebetiyle ulaşıma denetimli müsaade veriliyor.