Hırsızdan ‘eskiyi getir, yeniyi götür’ tarife

Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı’nda yaşanan olayda; tezlere nazaran, müşteri üzere ayakkabı dükkanına giren bir çift, modellere bakmaya başladı.

Kadın beğendiği ayakkabının ayağına uygun numarasını denerken, yanındaki adamda yaşanan hırsızlığın fark edilmemesi için bayanın önünü kapattı. Daha sonrasında yanında getirdiği poşetten eski ayakkabısını çıkaran bayan, beğendiği modelle ayakkabısını yer değiştirdi. Olayın akabinde çift kayıplara karışırken, yaşanan o hırsızlık anlar işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Yaşanan hırsızlık hakkında konuşan dükkan çalışanı Fatih Altuncu, “Bir çift dükkana gelerek ayakkabı bakmaya başlamış. Daha sonrasında ayakkabı beğenerek numarasını istemişler. Yanındaki adamda bayanın önünde durduğu için durumu fark etmemişiz. O sırada bayan, yanında getirdiği poşetten eski ayakkabılarını çıkartmış ve beğendiği ayakkabı ile yer değiştirmiş. Biz olayı daha sonra anladık. Sayım sırasında çalınan modelden eksik olduğunu anladık. Güvenlik kamerasına baktığımızda yaşanan olayı fark ettik. Bayanın bıraktığı ayakkabıları da bulduk. Tabi onları çöpe attık. Bizim eskiyi getir, yeniyi götür üzere bir kampanyamız yok. Herhalde bayan durumu o formda anlamış” dedi.