İtalya Dışişleri Bakanı’ndan helikopter kazasına ait taziye iletisi

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, ülkesinde 7 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası nedeniyle büyük acı duyduğunu belirtti.

Di Maio, Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri ortasındaki Apenin dağlarında 7 kişinin ömrünü yitirdiği helikopter kazasına ait Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Bakan Di Maio, “İtalyan pilot, 4 Türk ve 2 Lübnan vatandaşının hayatını kaybettiği Cusna doruğundaki kazadan dolayı büyük acı duyuyorum. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Aralıksız çalışan kurtarma takımlarına yürekten teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Öte yandan, kazayla ilgili soruşturma başlatılırken Reggio Emilia Cumhuriyet Savcılığının da olay yerinde incelemelerde bulunduğu basına yansıdı.

KAZA NEDENİ BİLİNMİYOR

İtalyan basını, kazaya yol açan nedenlerin şu an için bir sır olduğu, kazanın gerisinde olay anındaki olumsuz hava şartları mı yoksa öbür bir konunun mu olduğunun ilerleyen günlerde açıklığa kavuşacağını yazdı.

İtalya’nın Lucca kentinden Treviso’ya gitmek üzere 9 Haziran’da 7 bireyle havalanan helikopter bir mühlet sonra radardan kaybolmuştu. İtalyan güvenlik güçleri, helikopterin enkazını 11 Haziran sabahında 1922 metre yükseklikte Cusna zirvesinde tespit etmiş ve kısa mühlet sonra kazadan kurtulan olmadığı açıklanmıştı. (AA)