Kağıthane’deki genci darbedip telefonunu çaldılar

İstanbul Kağıthane’nin Sultan Selim Mahallesi’nde sokakta yürüyerek konutuna giden 15 yaşındaki Yusuf K.’nin karşısından gelen gaspçılar, laf atarak yanına yaklaştı.

Bu sırada yoluna devam etmek isteyen genç, gaspçılar tarafından yerlerde yürüklenerek darbedildi.

Cebindeki telefonu çaldılar

Dakikalarca süren dehşet anlarında 2 şahıs, yerde yatan Yusuf K.’nin cebinden telefonu çalarak kayıplara karıştı.

İhbar üzerine kısa müddette olay yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Gruplar Amirliği polisleri, Yusuf K. ve etrafta olayı gören vatandaşların sözüne başvurdu.

Polisleri kandırmaya çalıştı

Vatandaşın kaydettiği manzaraları inceleyen polis takımları, şahısların Bedirhan P. olduğunu tespit etti.

Gaspçıları yakalamak için çalışma başlatan Kağıthane polisi, Bedirhan P.’yi olayın gerçekleştiği adrese yakın bir sokakta kıskıvrak yakaladı.

Bu sırada Bedirhan P. ise gasbettiği telefonu kendininmiş üzere polise vererek, takımı kandırmaya çalıştı. Fakat polis takımları telefonda yaptığı incelemede ekranında Yusuf K.’nın fotoğrafının olduğunu gördü. Bunun üzerine Bedirhan P. gözaltına alındı.

2 gaspçı yakalandı

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar aramalarını sürdüren Kağıthane polisi, öteki kuşkulu Aytaç A.’yı da konutunda kıskıvrak yakaladı. Yapılan incelemelerde şahısların cürüm kayıtlarının olmadığı öğrenildi.

Şahıslar, Yusuf K. tarafından teşhis edilmesi üzerine gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Serbest bırakıldılar

İşlemlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edilen iki gaspçı, çıkarıldıkları mahkemece isimli denetim kaidesiyle tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.