Köpeği öldürüp, meskeni kurşunladı: Saklandığı gardıropta yakalandı

Ağaçören ilçesine bağlı Avşar köyünde, 25 Haziran’da meydana gelen olayda; Süleyman Altundağ, arabası ile gezdiği sırada Musa Y.’nin konutunun önünden geçerken köpeğine çarpıp öldürdü.

Musa Y.’nin de reaksiyon göstermesi ile ikili ortasında tartışma çıktı. Tartışma köylülülerin ortaya girmesiyle sona erdi.

EVE ZORLA GİRDİ

Olayın akabinde Süleyman Altundağ, gece saatlerinde arkadaşları Ahmet D. (37), İbrahim Y. ve Namık G.’yi de yanına alarak Musa Y.’nin meskenine geldi. Teze nazaran, evvel tabancayla meskene ateş açıldı, akabinde şüpheliler zorla içeri girdi.

Bu sırada komşular da şüphelilere müdahale edip, konuttan çıkardı. Musa Y. ile ailesinin durumunun uygun olduğu bildirildi. Daha sonra Altundağ ile 3 arkadaşı geldikleri araçla kaçtı.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’DA SAKLANDIKLARI MESKENE OPERASYON

Olay ile ilgili çalışma başlatan Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları, 4 şüphelinin Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesindeki bir konutta saklandığını belirledi. Meskene operasyon düzenleyen jandarma, Süleyman Altundağ’ı saklandığı gardıropta yakaladı.

Jandarmaya direnen Altundağ ile 3 arkadaşı, gözaltına alındı. Birçok vilayette hayvan hırsızlığı olmak üzere 30 farklı cürümden 37 yıl 7 ay mutlaklaşmış mahpus cezası bulunan Altundağ, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ahmet D., İbrahim Y. ve Namık G. de isimli denetim kararıyla hür kaldı.