Malezya Kraliçesi Iskandariah, Bozdağ Sinema Platosu’nu ziyaret etti

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kraliçe Azizah, “Kuruluş Osman”, “Bozkır Arslanı Celaleddin Harzemşah” ve “Destan” dizilerini hayranlıkla izlediğini belirterek, Malezya halkı ismine Bozdağ Sinema’ya, tebrik ve şükran dileklerini iletti.

Tunku Azizah, platoya hayran kaldığını aktararak, “Tarih dersi veriyorsunuz. Dizilerinizin her kısmını büyük bir sabırsızlıkla bekliyor, hiçbirini kaçırmıyorum. Yeni kısımları heyecanla bekliyorum” sözlerini kullandı.

Mehmet Bozdağ ise Tunku Azizah ve Malezya heyetini ağırlamaktan onur duyduğunu, kardeş Malezya halkına sevgi ve selamlarını ilettiğini kaydederek, “Bizi kardeş Malezya halkıyla bir ve birlikte kılan ortak şuur ve değerlerimizdir. Dizilerimize göstermiş olduğunuz teveccüh ve ziyaretinden ötürü Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah’a teşekkür ederim” değerlendirmesinde bulundu.

Ziyarette, direktör Metin Günay, oyuncular Özge Törer, Ahmet Yenilmez, Yiğit Uçan, Davet Şensoy, Açelya Özcan ile Emre Kıvılcım da heyete eşlik etti. Kraliçe’ye “Kuruluş Osman” dizisine ilişkin kostüm, hançer, Türkmen Başlığı ve el imali özel tasarım eserleri ikram edildi.

Kayı Obasında demirci atölyesini gezen Kraliçe Azizah “Haydır Allah, Haktır Allah” diyerek, örste demir dövdü.