Marmaris’teki yangın dördüncü gününde: Havadan ve karadan müdahale ediliyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinin Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda 21 Haziran akşamı şimdi belirlenemeyen nedenle başlayan yangın, dördüncü gününde devam ediyor. Ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

GÜVENLİK KORİDORU AÇILDI

Gece boyunca alevlere karadan çok sayıda grup ile müdahale edildi. Yangının Muğla Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Nizamlı Depolama Tesisi yakınlarına kadar gelmesi üzerine orman ve itfaiye grupları, alevlerin önüne geçmek için güvenlik koridoru açtı. Alevlere, sabahın birinci saatlerinden itibaren havadan da müdahale edilmeye başlandı.

‘142 ARAÇ İLE SAHADAYIZ’

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yaklaşık 3 bin 417 hektarlık ortanın ziyan gördüğü belirtildi. Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Yangın şimdi denetim altına alınmamış olup, Yeşilbelde Mahallesi’nin üst kısımlarında, Değirmenyanı Mahallesi’nin doğu tarafında ve Asparan Mevkii ile Katı Atık Depolama alanının etrafında stabil devam etmektedir. Hava araçları saat 06:00 prestiji ile çalışmaya başlamıştır.

Resmi olmayan sayılara nazaran, yaklaşık 3.417 (4.813 Futbol Sahası) alanın ziyan gördüğü tespit edilmiştir.

292 işçi, 142 araç ve yardımcı ekipmanlarımızda alandayız.”

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İŞÇİ GÖNDERDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Marmaris ilçesindeki orman yangınını söndürme çalışmalarına dayanak için bölgeye 14 araç ve 32 işçi gönderdi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya nazaran, Marmaris’e bağlı Hisarönü Mahallesi Bördübet bölgesindeki orman yangını söndürme çalışmalarına katılmak üzere İtfaiye Dairesi Başkanlığında 2 arazi tipi müdahale aracı, 2 arazöz ve 12 itfaiye çalışanı, ANFA’dan 3 su tankeri ve 6 işçi, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığından 1 su tankeri ve 2 işçi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığından 1 dozer, 1 ekskavatör, 2 cazip, 1 araç ve 9 işçi ile Sarsıntı Dairesi Başkanlığından 1 araç ve 3 işçi yola çıktı.

Toplam 14 araç ve 32 çalışandan oluşan grup, saat 23.00 prestijiyle İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın merkez istasyonundan Muğla’ya hareket etti. (HABER MERKEZİ)