Montella, Fenerbahçe karşısındaki oyundan mutlu

Montella, ligin 4. haftasında 27 Ağustos’ta alanlarında Ümraniyespor ile yapacakları maçın hazırlıklarını sürdürdükleri kulüp tesislerinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe’ye deplasmanda 4-2 yenildikleri müsabakayı pahalandıran Montella, “Takımı tebrik etmemiz lazım zira sahiden de bu türlü bir statta, seyircinin önünde hiçbir vakit pes etmediler. Tekrardan skora ortak olmak için ne gerektiyse yapmaya çalıştılar. O yüzden oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu, grup ruhumuzun ne kadar önde olduğunu da gösterdi. Bu bizim için olumlu bir tesir.” diye konuştu.

Montella, maçta hakem yanlışlarının olduğunu belirterek, Görüntü Yardımcı Hakem (VAR) sistemine karşın bu kusurların görülmediğini savundu.

Ümraniyespor maçına ağırlaştıklarını lisana getiren İtalyan teknik adam, “Sonraki maç aslında bize birçok sorunun karşılığını verecektir zira 3 maçını âlâ bir halde tamamlamış rakibe karşı oynuyoruz. Kolektif manada defans yapabilen bir kadroya karşı oynayacağız. Sahiden de âlâ defans yapan bir kadro ve baskı yapacakları vakit da tesirli baskı yapan bir ekip.” değerlendirmesinde bulundu.

“Balotelli’nin ufak bir rahatsızlığı vardı”

Montella, Mario Balotelli’nin Fenerbahçe karşısında forma giymemesiyle ilgili soru üzerine, “Balotelli’nin ufak bir rahatsızlığı vardı, o yüzden yoktu. Dün biraz idman yaptı, bugün tekrar değerlendireceğiz.” sözünü kullandı.

Kadro kurarken zorlanmadıklarını anlatan Vincenzo Montella, şunları kaydetti:

“Çok fazla yeni futbolcumuz var. Elimizden gelen her şeyi yaparak en azamî neyse her maçta onu çıkaracağız. Adım adım ilerleyerek içimizde tuttuğumuz o maksatları de yakalamak istiyoruz. Adım adım ilerleyerek önümüzdeki amaçlarımıza ulaşmaya çalışacağız.”