Muharrem İnce 6’lı masanın artık dağıldığını söyledi

Memleket Partisi önderi İnce, yine belde statüsü kazanan, 3 Temmuz’da da belediye başkanlığı seçiminin yapılacağı Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesini ziyaret etti.

“KOALİSYONLARIN MÜDDETİ 11 AY”

Burada cuma namazı kıldıktan sonra gazetecilere konuşan İnce, “Bu iktidarın karşısında 6’lı bir masa var. Artık milletimizin vicdanına sesleniyorum. Türkiye’de ortalama koalisyonların mühleti 11 aydır. En uzun koalisyon da 2 yıl 4 ay sürmüştür. Bu 6’lı masa geçtiğimiz günlerde bence dağılmıştır” dedi.

“LİBYA TEZKERESİNDE BİLE ANLAŞAMADILAR”

Muhalefete yönelik tenkitlerini sürdüren İnce, “Libya tezkeresinde bile anlaşamadıktan sonra memleketin hangi probleminde anlaşacaklar? Libya tezkeresine ne diye ‘hayır’ veriyorsunuz. Siz Akdeniz’de Türkiye’nin güçlü olmasını istemiyor musunuz? Siz Akdeniz’deki gazdan hisse almak istemiyor musunuz? Siz ‘mavi vatan’ı desteklemiyor musunuz? Siz Türkiye’nin Antalya Körfezi’ne sıkışmış bir kara devleti mi olmasını istiyorsunuz? Bu muhalefetten millete umut yoktur. Libya’ya tezkere konusunda anlaşamayanlar, hangi bahiste anlaşacaklar?” diye konuştu.

“MİLLETE UMUT OLAMIYORLAR”

Muhalefetin 20 yıldır ülkeye umut olmadığını da kaydeden İnce, “Millete umut olamıyorlar ancak bize operasyon çekmek istiyorlar. Topunuz gelse bir şey yapamazsınız. Partimiz dimdik ayaktadır. Göreceksiniz, Türkiye’nin umudu biz olacağız. Türkiye’ye 3’üncü bir seçeneği biz sunacağız, biz sunuyoruz. Türkiye bu sıkışmışlıktan, bu kutuplaşmadan çıkmak zorundadır. Memleket Partisi de bunun adresidir” dedi.

KAYNAK: DHA