Saçı olmayan kız çocuklarına fiyatsız peruk yapıyor

Ankara’da kuaför Yasin Kirazlı, kanser ve çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle saçı olmayan kız çocuklarına, bağışlanan saçlardan fiyatsız olarak peruk yapıyor.

Ankara’da çalışan bayan kuaförü Yasin Kirazlı, Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde, kanser ve kimi hastalıklar nedeniyle saçı olmayan kız çocuklarının hayalini gerçekleştiriyor.

Kirazlı, müşterilerinin bağışladığı, doğal ve süreç görmemiş saçlardan, saçı olmayan kız çocuklarına baş ölçülerine nazaran özel peruk tasarlıyor.

Genetik rahatsızlıklar nedeniyle doğuştan saçı olmayan Suriyeli Hale Bereket’in (8) “Keşke benim de saçım olsa” bildirisine kayıtsız kalmayan Kirazlı, kızın da hayalini gerçekleştirdi.

“BİR  MÜŞTERİMİN SAÇLARINI KAZIRKEN ÇOK ETKİLENDİM”

Sosyal medyadaki görüntülerini izleyen birçok çocuğun da umutla kendisine bildiri attığını söyleyen Kirazlı, “Bir müşterimin saçlarını kazırken çok etkilendim ve bunun üzerine saçı olmayan kız çocuklarına saç yapmaya başladım. Bugüne kadar 180’i aşkın çocuğun saçını yaptım. Sırada bekleyen birçok çocuk var” dedi.

Kirazlı, “Kız çocuklarımızın kimsenin dikkatini çekmeden, okulda saçlarıyla özgürce dolaşmasını istedik. Vicdanen çok rahatım. Hassas insanlarımız bize bağış yoluyla saçlarını gönderiyor. Çok başarılı bir formda devam ediyoruz. İçim buruk, his doluyum. Keşke bu çocukların kendi saçı olsa da bu durumlara muhtaçlık kalmasa” diye konuştu. (DHA)