Saldırganlar özgür kalınca hekim diplomasını yırttı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde akına uğrayan acil tabibi Şeyhmus Baraş, saldırganlar mahkeme tarafından hür bırakılınca diplomasını yırttı. Adliye önünde diplomasını yırtan hekim, mesleği bıraktığını söyleyerek konutuna giderken tabibin arkadaşları ise yırtık diplomanın modüllerini topladı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Özel bir tıp merkezinin acil servisinde çalışan tabip Şeyhmus Baraş, hasta ile ilgili süreç yaptığı sırada argümana nazaran sistemde sorun yaşandı. Tabibin hastaya kusur yaşandığını söylemesi üzerine, hususa müdahil olan öteki bir şahıs, doktora saldırdı. Saldırganın yakınları da hekimi darp etmeye başladı. Yumruk ve tekmelerden kaçan hekim, idare odasına sığınarak kurtulmaya çalıştı. Hemşire ve öteki sıhhat çalışanlarının engellemeye çalıştığı darp anları ise saniye saniye kameraya yansıdı.

Görüntülerde bilgi süreç masasına giden hekimin sistemde yaşanan sorunun neden kaynakladığını sorduktan sonra acil servis kısmına gittiği ve taarruza uğradıktan sonra idare odasına yanlışsız gitmeye çalıştığı görüldü. İmajların devamında ise yumrukların amacı olan tabibi müdafaaya çalışan hemşire ve öbür sıhhat çalışanlarının ağır gayretinin olduğu gözlendi.

KAYNAK: İHA