Sarallar operasyonunda flaş gelişme! Necati Şaşmaz konuştu, Erdal Acar tutuklandı

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 31 kişiden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Dün adliyeye sevk edilen ve aralarında Ali Saral, Uğur Saral, Volkan Saral, Erdal Acar, Ahmet Cengiz Karlı ve Şahin Gürz’ün de aralarında olduğu 91 şüphelinin sorgu işlemleri ise bugün sabah saatlerine kadar devam etti. İfadesi alınan şüphelilerden 78’i tutuklanmaları talebiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimlikteki sorgular sabaha karşı biten şüphelilerden 40’ı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NECATİ ŞAŞMAZ’IN İFADESİ GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Tutuklanan isimler arasında İş insanı Erdal Acar, MHP MYK üyesi Şahin Gürz ve şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Ahmet Cengiz Karlı da bulunuyor. Şüpheli Erdal Acar, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “birden fazla kişi ile birlikte yağma” suçlarından tutuklandı. Acar’ın tutuklanma gerekçelerinden biri ise oyuncu Necati Şaşmaz’ın verdiği ifade oldu. Şaşmaz’ın emniyete müşteki sıfatıyla ifade verdiği ve Acar hakkında detaylı bilgiler verdiği ortaya çıktı. Necati Şaşmaz’ın ifadesini destekleyici nitelikte Erdal Acar’ın telefon konuşmaları olduğu belirtildi.

ELİF KARLI’NIN EŞİNE TUTUKLAMA

Ahmet Cengiz Karlı’nın tutuklama gerekçesinde 3 müştekiye karşı yağma suçunu işlediği ve bu suçu işlediğine dair telefon dinleme kayıtları olduğu belirtildi. Karlı, “birden fazla kişi ile birlikte yağma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” ve “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kalma” suçlarından tutuklandı.