‘Şimdi Ne Yapacağım’ Dediğiniz Anlarda İmdadınıza Yetişecek Birbirinden Değerli İpuçları

Şimdi ne yapacağım dediğiniz anlar oldu mu? Günlük rutininizden, profesyonel iş hayatınıza, ilişkilerinize dair işinize yarayacak bazı hap bilgileri sizler için derledik. Buyurun…?

Kaynak: https://www.reddit.com/r/LifeProTips/

1. Alarmınızı yatağınızın yanında tutmak yerine, kapatmak için kalkmanız gerekecek kadar uzağa koyun.

2. Önemli e-postalarınızı yazarken, yazmayı/düzenlemeyi bitirene kadar alıcılar alanını boş bırakın. Böylece yanlışlıkla bitmeyen yazıları göndermenizin önüne geçebilirsiniz.

3. Daha iyi odaklanma, daha güçlü bağışıklık ve kaliteli uyku için sabahları güneş ışığı alın.

4. Bulaşık deterjanı ile giysilerinizdeki lekeleri çıkarabilir, pencerelerinizi ve duvarlarınızı silebilirsiniz. Mükemmel bir sorun çözücü.

5. İşte veya okulda kafanıza taktığınız sorunlardan dolayı uykunuz kaçıyorsa, yatağınızın yanına kalem ve defter koyun. Uyumadan önce aklınızdakileri yazın.

6. Borç verecekseniz, geri dönüşü olmayabileceğini aklınızda tutun ve bu konuda rahat hissedin.

7. Evcil hayvanınız varsa, yangın gibi acil durumlarda nereye saklandığını öğrenebilmek için alarmı açıp, yangın tatbikatı yapın.

8. İşlerinizi sürekli erteliyorsanız ‘iki dakika’ kuralını uygulayın. Yapacağınız iş iki dakikada bitecekse hemen başlayın. Bu, bir e-postayı yanıtlamak, telefon görüşmesi yapmak veya çamaşırları kaldırmak gibi işler olabilir.

9. İstemediğiniz bir şeyi denemeniz için arkadaşlarınızdan baskı görüyorsanız, denediğinizi ve sevmediğinizi söyleyin.

10. Öğleden sonra kahve içmekten kaçının. Kafeinin yaklaşık yüzde 25’i 12 saat sonra hala bedeninizde kalır ve uykunuzu bölebilir.

11. Kendinizi masajla şımartmak ve lüks bir deneyim yaşamak istiyorsanız bir otel spasına gidin. Yüzme havuzu, jakuzi, fitness merkezi, buhar odası ve sauna gibi olanaklardan da faydalanabilirsiniz.

12. Ayakkabı bağcıklarınız sürekli çözülüyorsa, doğru bir şekilde bağlamadığınız içindir.

13. Bilgisayarınızda kapat yerine yanlışlıkla yeniden başlata tıklarsanız, ESC’ye tıkladığınızda, yeniden başlatmayı durdurarak masaüstüne geri dönebilirsiniz.

14. Bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle yaptığınız görüşmede, sizinle mükemmel bir şekilde ilgilendiyse, zamanınızı ayırıp, görüşme sonrasındaki anketi cevaplayın.

15. Bir şey için özür diledikten sonra “ama” demeyin. Bu özrünüzün anlamsızlaşmasına ve yaptığınız şeyi haklı çıkarmaya çalışıyormuşsunuz gibi görünmenize neden olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir