Suudi Arabistan’dan Ukrayna çıkışı: Savaşı durdurmak için efor harcamaya hazırız

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, ülkesine resmi bir ziyaret gerçekleştiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve beraberindeki heyetle bir ortaya geldi.

Başşehir Riyad’daki Dışişleri Bakanlığı ofisinde gerçekleşen görüşmede iki ülke ortasındaki münasebetler ve bunu güçlendirmenin yanı sıra bölgedeki gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Bin Ferhan, Rusya-Ukrayna Savaşı‘na işaret ederek, Suudi Arabistan‘ın krize siyasi bir tahlil bulunmasına katkı sağlamak için gerekli çabayı göstermeye hazır olduğunu kaydetti.

Bin Ferhan, ülkesinin tavrının memleketler arası hukuka dayalı olduğunu belirterek, krizi sona erdirmek, güvenlik ve istikrarı sağlamak için siyasi tahlile ulaşma uğraşlarını desteklediklerini vurguladı.

Görüşmede Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Suud bin Muhammed es-Sati, Dışişleri Bakanlığı Milletlerarası İşlerden Sorumlu Müsteşarı Abdurrahman er-Rassi ve Suudi Arabistan’ın Moskova Büyükelçisi Abdurrahman el-Ahmed de hazır bulundu.