Tom Jackson’ın Bilimin Kısa Hikayesi isimli kitabı

Bilim tarihini merak eden okurları Tom Jackson’ın kaleme aldığı Bilimin Kısa Öyküsü’yle fevkalâde bir maceraya çıkarıyor.  Önemli tarihi öykülere, deneylere, teorilere, metotlara ve araçlara yönelik cep kılavuzu niteliğinde olan serinin yedinci kitabı Bilimin Kısa Hikayesi, ORİJİNAL BİR MACERA SUNUYOR.

Çok sevilen Sanatın Kısa Hikayesi, Fotoğrafın Kısa Hikayesi, Çağdaş Sanatın Kısa Hikayesi, Mimarlığın Kısa,   Romanın Kısa Hikayesi ve Sanatçı Bayanların Kısa Hikayesi kitaplarının yer aldığı seriye Tom Jackson’ın kaleme aldığı Bilimin Kısa Hikayesi ile devam ediyor.

Bilimin büyüleyici tarihi

Doğa tarihi, astronomi, teknoloji ve bilimsel olan her şeye duyduğu ilgiyle, iki yüzden fazla kitap yazan ve çok daha fazla kitaba katkıda bulunan Tom Jackson, Bilimin Kısa Hikayesi ile bilimsel bilgiyi herkes için ulaşılabilir hale getiriyor. Anlaşılmaz tabirlerden uzak kalarak, gereksinim duyulan temel bilgileri sunan Jackson, bu sayede okurun bilimin büyüleyici tarihinin tadını çıkarmasını sağlıyor.

Bilime taraf vermiş kıymetli isimler

Arkhimedes’in kaldırma kuvvetinden, karanlık unsurun keşfine kadar 60 değerli deneye yer veren kitapta, bu deneylerin bilim tarihiyle teması; bilime taraf vermiş kıymetli teoriler, sistemler ve araçlar aktarılıyor.