Bu 4 Altcoin İçin Güçlü Koşu Bekleniyor: Hedefler İşaretlendi!

Kripto analisti David, COMP için yakın gelecekte yüzde 30’luk bir artış öngörüyor. Analist Valdrin Tahiri, lider altcoin fiyatında yüzde 40’lık bir artış tahmin ediyor. Analist ayrıca, rekorlar kıran ARB ve ORDI için daha fazlasını bekliyor.

COMP fiyat tahmini: Altcoin %30’luk bir yükselişe hazırlanıyor

Compound (COMP) fiyatı, 11 Eylül 2023’te 35 dolar gibi düşük bir seviyeye indiğinden beri yükselişte. O zamandan bu yana yukarı yönlü ivme kademeli oldu. Ancak, fiyatın 57 dolardaki güçlü direnç bölgesini aşması ve 31 Aralık’ta destek olarak teyit etmesi (yeşil ok) olumlu bir işaret. Bu, boğaların piyasanın kontrolünü ele geçirdiğinin bir işareti. Ayrıca, yukarı yönlü momentumun yakında hızlanacağını gösteriyor.

Bu arada, günlük RSI (Göreceli Güç Endeksi) azalan sapma çizgisinin (kırmızı çizgi) üzerine çıktı. Ayrıca, mevcut durumda 50’nin üzerinde. Bu da daha fazla kazanç potansiyelini destekliyor. Bu nedenle, COMP fiyatının bir sonraki direnç bölgesi olan 80 dolara yükselmesi mümkün. Bu rakam, mevcut altcoin fiyatından %30,50’lik bir artışa karşılık geliyor.

COMP günlük grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, COMP fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Altcoin için en yakın hedef 68 dolar. Ayrıca, COMP’un 80 dolara ulaşma potansiyeli de var.

ETH fiyat tahmini: Fiyat 3.000 dolara ne zaman ulaşacak?

Günlük zaman diliminin teknik analizi, fiyat hareketi ve RSI verileri nedeniyle gelecekteki ETH eğilimi hakkında yükseliş görünümü veriyor. Fiyat hareketi, 2.120 dolarlık uzun vadeli bir dirençten çıktı. Ayrıca, bunu destek olarak doğruladı sonra (yeşil simge). Bu da altcoin fiyatının 2.370 dolarlık minör dirençten çıktığını gösteriyor.

Bu arada günlük RSI, trendin devam ettiğinin bir işareti olan gizli bir yükseliş sapması (sarı) yaratı. Dolayısıyla bu da Ethereum fiyatındaki artışı destekliyor. Genel direnç eksikliği olduğundan, bu alanın üzerinde bir kapanış, 3.360 ila 3.500 dolar arasında bir sonraki dirence doğru keskin bir yukarı hareketi tetikleyebilir. Bu hedef, mevcut altcoin fiyatının %40 üzerinde.

ETH Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş ETH fiyat tahminine rağmen, 2.370 doların altındaki bir kapanış, 2.120 dolarlık yatay destek alanında %12’lik bir düşüşe yol açabilir.

ARB fiyat tahmini: Bundan sonra sırada ne var?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Arbitrum (ARB) fiyatı 2023 Eylül bu yana parabolik bir şekilde arttı. Fiyat trend çizgisinde iki kez sıçrama yaptı (yeşil simgeler). Her iki seferde de artış oranını hızlandırdı. Daha yakın zamanda, ARB 18 Aralık’ta sıçrama yaptı. O zamandan bu yana hızlı bir artış gösterdi. Bugün, ARB tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,82 doları aşarak 1,84 dolara ulaştı. Kripto para traderı JJCycles, ARB fiyat keşfine ulaştığında bunun daha fazla hızlanmaya yol açacağına inanıyor. Ancak, ARB henüz 1,75 dolar bölgesinin üzerinde kapanmadığı için bu henüz gerçekleşmedi.

Bununla birlikte, 3 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) artışı destekliyor. Yukarı yönlü hareket devam ederse, ARB fiyatının %40 oranında artması mümkün. Böylece altcoin 2,50 dolardaki bir sonraki dirence ulaşacaktır.

ARB 3 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen ARB fiyat tahminine rağmen, 1,75 dolar direncinin altında bir kapanış kırılmayı geçersiz kılacaktır. Bu aynı zamanda parabolik yükselen destek trend çizgisinin altında bir kırılmaya neden olacaktır. Ardından, altcoin fiyatının %30 düşüşler bir sonraki en yakın destek olan 1,20 dolara gerilemesi olası.

ORDI fiyat tahmini: Altcoin için kartlarda 100 dolardan fazlası var!

ORDI, Kasım ve Aralık aylarında en çok kazananlardan biri oldu. Fiyat, 7 Kasım’dan bu yana %1.400 gibi muazzam bir artış gösterdi. ORDI, bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 92 dolara ulaştı. Tüm hareket, yükselen bir paralel kanalın içinde yer aldı. Ancak ORDI, bu kanalın direnç trend çizgisinin üzerinde hareket ediyor ve 87 dolar Fib geri çekilme direncine denk geliyor.

Bu arada, 12 saatlik RSI, kırılmanın meşruiyetini destekliyor. Gösterge yükseliyor ve düşüş eğilimi trend çizgisinden (yeşil) ayrılıyor. Kripto para traderı NobleCoins, fiyatın 100 dolara ulaştığında rallinin durmayacağını tahmin ediyor. Yukarı yönlü hareket devam ederse, altcoin fiyatının %30 daha artması mümkün. Böylece ORDI, 116 dolardaki bir sonraki dirence ulaşacaktır.

ORDI 12 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Yükseliş ORDI fiyat tahminine rağmen, kanaldan çıkılamaması yerel tepenin içeride olduğu anlamına gelir. Ardından ORDI’nin %35 düşüşle en yakın destek alanı olan 56 dolara gerilemesi muhtemel.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx