Büyük Yatırımcılar Bu Altcoin’i Satıyor! Peki Neden?

Cardano adreslerinin yüzde 80’inden fazlası şimdiden kırmızıda. Bazı büyük yatırımcılar artık varlıklarını elden çıkarıyor gibi görünüyor. Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana, altcoin son 21 aydır sürekli bir düşüş trendi içinde. Kripto analisti Konstantin Kaiser, bu 21 ay içinde yalnızca dört ayın aylık mumlarının pozitif bir kapanış yaptığını belirtiyor.

Cardano adreslerinin %80’inden fazlası kayıpta

3,67 milyon Cardano adresi şu anda zarar durumunda. Zarar eden bu adresler toplam Cardano adreslerinin %83’ünden fazlasını oluşturuyor. Adreslerin yalnızca yaklaşık %11,44’ü mevcut piyasa fiyatından karla satma fırsatına sahip. Bununla birlikte, yaklaşık %4,95’in kar ya da zarar etmeden satma imkanı var.

Para göstergesine göre kar ve zarar durumu / Kaynak: IntoTheBlock

Altcoin işlem hacmi hızla artıyor

İşlem hacminin gelişimi ilgi çekici olduğunu kanıtlıyor. İşlem hacmi artarken ADA’nın fiyatı düşüyor. Bunlar, büyük ihtimalle tokenin toplu olarak satıldığını gösteriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu hafta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance davasında Cardano’yu bir menkul kıymet olarak nitelendirdi. Bu da “Yüksek işlem hacmi panik satışından mı kaynaklanıyor?” sorusunu akla getiriyor.


ADA’nın işlem hacmi / Kaynak: IntoTheBlock

Büyük altcoin yatırımcıları 158’den 142’ye düştü

Bu arada büyük yatırımcıların sayısı 158’den 142’ye düştü. Bu büyük yatırımcılar artık toplam token arzının %3’ünden daha azını oluşturuyor. Bunun yerine, büyük yatırımcılardan gelen arz artık bireysel yatırımcılara ait. Buradan, bazı büyük yatırımcıların ADA tokenlarını daha geniş bir kitleye sattığı sonucuna varmak mümkün.

Cardano balinaların, büyük yatırımcıların ve küçük yatırımcıların yoğunlaşması / Kaynak: IntoTheBlock

Günlük aktif adresler son yedi günde keskin bir artış gösterdi

Aktif adresler son yedi gün içinde yaklaşık %41,5 oranında arttı. Cardano ağı şu anda çok aktif. Aslında, DeFi faaliyetleri Kilitlenmiş Toplam Değeri (TVL) yılın en yüksek seviyelerine çıkardı.

Günlük aktif ADA adresleri / Kaynak: IntoTheBlock

Toplam ADA adresleri de artmaya devam ediyor

Cardano adreslerinin toplam sayısı sürekli artış gösteriyor. Bunun nedeni, muhtemelen kısmen Cardano’yu ilk kez satın alan yeni yatırımcılar. Bununla birlikte, altcoin varlıklarını birden fazla cüzdana yaymak amacıyla çeşitlendirme için kullanılan adresleri de içermesi muhtemel.

ADA sahiplerinin sayısı / Kaynak: IntoTheBlock

Cardano’ya yönelik duyarlılık çoğunlukla olumlu kalıyor

Son olarak, Twitter’da ADA’ya yönelik hava çoğunlukla olumlu. Yaklaşık 1.500 olumsuz tweet, 12.431 olumlu tweet ile denge durumunda.

ADA hakkında Twitter duyarlılığı / Kaynak: IntoTheBlock

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir