Dünyanın en küçük kasabası : Sadece 100 metre uzunluğunda ve sadece 50 nüfusu var

Bir şehre giderseniz, o yerin sunduğu her şeyi bir günde görmek zor olabilir.
Dünyanın en küçük kasabasında bu sorunu yaşamazsınız ve hiçbir binanın kaval kemiğinizden daha yükseğe çıkmadığı modellerden bahsetmiyoruz.

Dünyanın en küçük kasabası, Hırvatistan’ın en kuzeybatı kısmı olan Istria bölgesinde Hum adı verilen bir yerdir.
Efsaneye göre Hum, uzun zaman önce, dünyanın oldukça güzel bir bölümünü bulduklarını düşünen ve oraya evler inşa etmeye karar veren devler tarafından inşa edilmiş ve sonunda büyük taşlar bittiğinde ve idare etmek zorunda kaldıklarında Hum’u inşa etmişlerdir. daha küçük olanlarla.

Burası Hum, dünyanın en küçük kasabası…

Bu muhtemelen doğru değil, ancak küçük kasabadan ilk kez 1102’de bahsediliyor ve o sırada adı Cholm’du.Yerleşim, hayata bir gözetleme kulesi olarak başladı; birkaç kişinin yaşayabileceği ve sürpriz bir ordunun yolda olmadığından emin olmak için nöbet tutabileceği bir yer.
Nöbetçileri ve ailelerini barındırmak için inşa edilen kasabaya 1552’de bir çan kulesi ve 1802’de bir kilise kilisesi eklendi, çünkü görünüşe göre yıl ‘2’ ile bitmezse Hum’da inşa edilmiyor.
Kasabanın tamamı duvarlarla çevrilidir ve duvarların dışında neredeyse hiçbir şey inşa edilmemiştir, bu da duvarların içindeki her şeyin tarihi mimarinin iyi korunmuş bir örneği olduğu anlamına gelir.
Birkaç sokak, bir avuç bina ve bu kasabada 100 kişi bile yok. Mekanın kendisi temelde sadece birkaç sokak ve bir avuç sakinden oluşuyor.

Bazı turistler, orada kaç kişinin yaşadığının yılın hangi zamanında geldiğinize bağlı olduğunu söylerken, 2011 nüfus sayımında 30 nüfus vardı. 2021 nüfus sayımında bu sayının 52’ye çıktığı görüldü ve Hum kadar küçük bir kasaba için hepsini nereye koydukları merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx