İçerik Üreticiler ve Profesyoneller İçin Özel Prompter: Elgato Teleprompter

CORSAIR’in bir markası olan Elgato, profesyonel video prodüksiyonunu herkes için erişilebilir kılan kompakt bir teleprompter olan Elgato Teleprompter’ı tanıttı.

Bir kameraya veya web kamerasına takılan Teleprompter, içerik oluşturucuları izleyicilerine gerçek, doğal göz teması ile bağlar. Ürün ayrıca Elgato’nun ücretsiz Camera Hub yazılımını kullanarak video komut dosyalarını görüntüleyebiliyor ve sohbet akışı yapabiliyor. Prompter ayrıca herhangi bir pencereyi veya uygulamayı (Zoom toplantısı gibi) kolay bir şekilde sürükle ve bırak yöntemiyle yansıtabiliyor. Ek olarak diğer teleprompter’ların aksine, ekstra bir tablet veya akıllı telefon gerektirmiyor ve üzerinde 9 inç bir ekranla geliyor.

Elgato Teleprompter ile Twitch yayıncıları kameralarına bakarken sohbetle etkileşime girebilir ve canlı konuşmaları daha ilgi çekici hale getirebilir. Bu arada Teleprompter, YouTuber’ların kayıt sırasında hayatlarını kolaylaştırıyor, bu da daha az yeniden çekim ve daha az düzenleme süresi anlamına gelmekte.

Profesyoneller için de bazı özellikler mevcut. Teleprompter sadece sanal sunumlar için değil, aynı zamanda video görüşmeleri için de ideal bir çözüm. Kullanıcılar, Zoom veya Microsoft Teams uygulamalarını sürükle bırak yöntemiyle Teleprompter’ın ekranına, doğrudan kameralarının önüne taşıyabiliyor. Artık göz hizasında olan Teleprompter, herkesin göz temasıyla yüz yüze görüşmesini sağlıyor.

Ürünün kurulumu da arka plakalar ve tek kablolu USB bağlantısı sayesinde oldukça basit. Son olarak Elgato Teleprompter’ın 4K60 web kamerası Facecam Pro gibi diğer Elgato ürünleriyle de uyumlu olduğunu belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx