Nubia Z60 Ultra tanıtılmadan sızdı! İşte ilk görüntüler

ZTE’nin neredeyse kendisinden bile çok bilinen alt markası Nubia, yeni amiral gemisi için gün sayıyor. Ancak 19 Aralık’ta karşımıza çıkacak Nubia Z60 Ultra, tanıtım öncesi sızdı. İşte Nubia Z60 Ultra ilk görüntüleri ve tasarımı.

Nubia Z60 Ultra tasarımı ve ilk görüntüleri ortaya çıktı!

Nubia’nın yeni amiral gemisi Z60 Ultra bir süredir önemli sızıntılarla karşımıza çıktı. Daha önce kamera kurulumunu, işlemcisini paylaşan firma, son olarak ekran altı kamera paylaşımı da yaptı. Şimdi ise lansman önce Çin’de telefonun ilk görüntüleri ortaya çıktı. Amiral gemisinin tasarımı da aslında dün ortaya çıktı. Buna karşın telefon ilk defa kanlı canlı göründü.

Görüntülere bakılırsa, daha önce ortaya çıkan tasarımla birebir örtüşüyor. Telefonda ekran altı kamerası sayesinde ön tarafta neredeyse çerçevesiz bir ekran tasarımı bizi karşılıyor. Bildiğiniz gibi Nubia Z50 Ultra modeli çok beğenilen Van Hogh Yıldızlı Geceler özel versiyonuyla karşımıza çıktı. Bu anlamda Z60 Ultra modelinde de bu versiyonun görüntüleri sızdı. Geçen seneye göre bu versiyonda modelin daha parlak bir renge sahip olduğu görülüyor.

Nubia Z60 Ultra için daha önce ortaya çıkan özellikleri de yeniden hatırlayalım. Buna göre Z60 Ultra özellikleri arasında kamera öne çıkıyor. Model OIS desteğine sahip üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Ana kamera 50 Megapiksel, 50 Megapiksel ultra geniş lens ve 64 Megapiksel OmniVision OV64B periskop telefoto kamera kurulumu karşımıza çıkacak. Ekran altı selfie kamera ise iddialara göre 16 Megapiksel çözünürlüğe sahip olacak.

Nubia Z60 Ultra özellikleri arasında donanım da ön plana çıkıyor. Buna göre modelde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yer alacak. TSMC ile üretilen 4 nm işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Bu işlemci Ray Tracing yani ışın izleme destekli Adreno 750 grafik birimi ile geliyor.

Nubia Z60 Ultra özellikleri arasında batarya da oldukça iddialı. Bu anlamda akıllı telefonda 80W hızlı şarj desteği olan 6000 mAh gibi amiral gemilerine göre büyük bir pil yer alacak. Depolama tarafında ise 16 GB’a kadar LPDDR5x RAM ve 1 TB’a kadar çıkan UFS 4.0 destekli depolama alanı yer alacak.

Model kutudan Android 14 tabanlı MyOS arayüzüyle karşımıza çıkacak. Nubia Z60 Ultra tasarımı ve özellikleri sizce nasıl? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx