Steam Oyunlarını Gizleme Özelliği Geliyor

Valve, satın alımlarında daha fazla gizlilik arayan kullanıcılar için yeni bir beta güncellemesi yayınladı. Yayınlanan yeni güncelleme, kullanıcıların Steam alışverişlerinde oyunları özel olarak satın almalarına ve kütüphanedeki oyunlarını genel görünümden gizlemelerine olanak tanıyor.

Steam’in yeni sepet güncellemesi toplamda 3 yeni özellik getiriyor. Yeni özel satın alma seçeneği, oyunları satın alırken daha kütüphaneye eklemeden önce özel olarak işaretlenmesine olanak tanıyor. Bu özellik, satın alınan oyunların kullanıcı profilinde görünmesini ve oyunu oynarken profilde görünmesini engelleyecek.

Yeni özelliklerden biri de yeni hediye satın alma işlemi. Önceki sürümlerde hediye oyun satın alabilmek için yeni bir sepet oluşturmak gerekiyordu. Artık kullanıcılar birden fazla hediye satın alımını tek bir alışveriş sepetinde gerçekleştirebilecek.

Ayrıca özel oyun seçeneği halihazırda satın aldığınız oyunlar için de geçerli olacak. Yeni güncellemeyle beraber var olan oyunlarınızı da özel olarak işaretleyebileceksiniz. Özel olarak işaretlenmiş oyunlar sizin dışınızda biri tarafından görüntülenebilen her yerden gizlenecek.

Bir oyunu özel olarak işaretlemek aşağıdakileri sağlayacaktır:

Bir oyunu özel olarak işaretlemek istiyorsanız alışveriş sepetinden, web tarayıcısı üzerinden veya doğrudan Steam istemcisi üzerinden oyunun sayfasına giderek Ayarlar > Yönet kısmından Özel seçeneğini seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx