Ünlü Aktörün Ölüm Nedeni Belli Oldu!

Braugher’in basın sözcüsü Jennifer Allen Associated Press’e yaptığı açıklamada aktörün geçirdiği kısa bir hastalıktan sonra öldüğünü söyledi.

Andre Braugher’ın ölüm nedeni belli oldu. Ünlü ismin temsilcisi Page Six’e yaptığı açıklamada; aktörün birkaç ay önce teşhis edilen akciğer kanseri sebebiyle hayatını kaybettiğini belirtti.

Chicago doğumlu aktör, 1989 yapımı “Glory” filminde Morgan Freeman ve Denzel Washington ile birlikte rol almış ve Amerikan İç Savaşı sırasında tamamı siyahlardan oluşan bir ordu alayını konu alan filmle Denzel Washington ilk Oscar’ını kazanmıştı.

Hollywood’daki uzun oyunculuk kariyerine rağmen Andre Braugher, 2019’da Associated Press’e verdiği demeçte, Afro-Amerikan kökenli aktörler için rollerin “çok az ve çok uzak” olduğu bir Hollywood’da iş bulmakta zorlandığını söylemişti.

Ancak Andre Braugher Homicide adlı dizide yedi sezon boyunca oynayacağı Dedektif Frank Pembleton rolüyle kendini kanıtlayacaktı. Bu rolle kariyerindeki ilk Emmy ödülünü kazanacak ve 1998’de bir drama dizisinde yer alan En İyi Erkek oyuncu ödülünü alacaktı.

Usta aktör ikinci Emmy ödülünü ise 2006’da “Thief” adlı dizisiyle kazandı. Braugher toplamda 11 Emmy ödülüne aday gösterildi.

Yıllar sonra, Andy Samberg’in başrolünü oynadığı “Brooklyn Nine-Nine “da Komiser Ray Holt rolüyle komediye geçiş yaparak çok farklı bir dizide çok farklı türde bir polisi canlandıracaktı. Dizi 2013’ten 2021’e kadar NBC’de sekiz sezon boyunca devam etti.

Daha sonra bir başka komedi ağırlıklı drama dizisi “Men of a Certain Age” ile komediye devam etmiş olsa da Brooklyn Nine-Nine, karanlık ve ağır dramalarda rol almasıyla tanınan Braugher için büyük bir değişimi temsil ediyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx