Vivo kullanıcılarına müjde!

Vivo, Funtouch OS 14’ü, Android 14 temelli son Android arayüzünü, 7 Ekim’de Hindistan’da tanıtacağını duyurdu. Şirket, resmi Funtouch OS 14 Hint Twitter/X hesabı üzerinden bu güncellemenin 12.00 IST itibariyle uygun Vivo ve iQOO kullanıcılarına sunulmaya başlanacağını bildirdi.

Vivo, güncelleme alacak cihazların listesini ya da içereceği özellikleri ve değişiklikleri henüz açıklamadı. Ancak, şirket bu güncellemeyle daha “akıcı bir deneyim” sunacağına dair söz verdi.

Bu güncelleme, Vivo’nun geçen ay, Eylül 2023’te, X90 Pro akıllı telefonu için Funtouch OS 14 önizleme programını kullanıma sunmasının ardından geldi. Vivo, kullanıcıların güncelleme hazır olduğunda bir bildirim alacaklarını da belirtti.

Vivo kullanıcılarına müjde!

Vivo, kullanıcı arayüzü için herhangi bir yeni özellik açıklamasa da, bir Twitter kullanıcısı Funtouch OS 14’ün bazı özelliklerini paylaştı. Bu yeni arayüzde, OPPO’nun ColorOS’una benzer bir kontrol merkezi, yeni bir hava durumu widgetı, yeni bir Funtouch OS 14 logosu ve yeni bir pil sayfası bulunacak.

Benzer bir haberde, OnePlus da Android 14 temelli arayüzü OxygenOS 14 Open Beta 2’nin yayınlandığını duyurdu. Bu güncelleme, yeni bir Trinity Motoru’nu tanıtıyor. Bu motor, çok görevli çalışma, ağır işler ve uzun süreli kullanımı yönetiyor. Ayrıca, geliştirilmiş güvenlik için Güvenilir Yürütme Ortamı (TEE) temelli Cihaz Güvenlik Motoru 3.0’ı da içeriyor.

OxygenOS 14 güncellemesi, Ekim ayında akıllı telefonlara sunulmaya başlanacak ve bazı cihazlar bu güncellemeyi Kasım ayında alacak. OxygenOS 14’ün kararlı sürümünü ilk alacak model, amiral gemisi OnePlus 11 5G olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx