Yeni iPad Mini 7 söylentileri herkesi heyecanlandırdı

Son dönemdeki söylentilere göre Apple, yıl sonuna kadar sürpriz bir iPad Mini 7 tanıtmaya hazırlanıyor. Geçmişteki tahminlere rağmen Apple’ın daha küçük cihazları üretmeye son verdiği yönündeki inanışın aksine, Çin’den gelen yeni raporlar, teknoloji devinin bu yılın son çeyreği için kompakt bir iPad üzerinde aktif olarak çalıştığını ortaya koyuyor. iPad Mini 7‘nin tam özellikleri ve çıkış tarihi henüz belirsiz olsa da, bu raporlar Apple’ın küçük ekranlı cihazlara olan ilgisinin devam ettiğini gösteriyor.

Son yıllarda, Apple’ın iPhone ve iPad modellerinin “mini” versiyonlarından vazgeçtiği görülüyordu. iPad Mini serisinin son sürümü olan 6. nesil, 2021’in sonlarında tanıtıldı. Ancak yeni raporlar, yıl sonuna kadar iPad Mini 7’nin tanıtılma olasılığına işaret ediyor. Çin’den gelen ek raporlar, Apple’ın son çeyrek için “kompakt boyutlu” bir iPad’e olan bağlılığını vurguluyor. Çin ve Hindistan’daki üreticilere, iPad Mini 7 söylentilerini pekiştiren beklenmedik siparişler geldiği belirtiliyor.

2021’den bu yana Apple, iPad Mini serisini güncellemedi. Ayrıca iPhone 14 ve 15 modellerinde “Mini” isminin olmaması, Apple’ın daha küçük ekranlara olan ilgisinin azaldığına işaret ediyordu. Ancak son sızıntılar, kompakt bir iPad’e yeniden odaklanıldığını gösteriyor. 2021’de çıkan iPad Mini 6, 8.3 inçlik Sıvı Retina ekranla geliyor ve A15 Bionic çiple çalışıyor.

Yeni iPad Mini 7 söylentileri herkesi heyecanlandırdı

Beklenen 7. nesilin bu ekran boyutunu koruması, ancak Apple Silikon çipsetine geçiş yapması bekleniyor. Apple Silikon tarafından sağlanan Fotonic Motor gibi özelliklerle kamerada iyileştirmeler de öngörülüyor. iPad Pro modellerine yapılan son eklemeler arasında Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.3 desteği bulunuyor. iPad Mini serisinin de bu standartları yakında benimsemesi bekleniyor.

Bu söylentilere karşıt olarak, analist Ming-ChiKuo, 7. nesil Mini’nin üretimine 2024’ün ilk çeyreğine kadar başlanmayacağını iddia ediyor. Bu nedenle Apple’ın önümüzdeki aylarda bir iPad lansmanı ile sürpriz yapması bekleniyor mu göreceğiz. Şu anki tahminler, yeni iPad modellerinin ya 2023’ün sonunda ya da 2024’ün başında gelmesini öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx