Masterchef yarışmacılarının menajeri Acun Medya oldu

Televizyonlarda ilgiyle takip edilen Masterchef Türkiye’deki yarışmacıların sponsorluğunu, Acun Medya üstlendi. Konuyla ilgili yaptığı görüşmeyi aktaran gazeteci Sina Koloğlu şunları söyledi:

“İlk defa Acun Medya’nın #MasterchefTürkiye’deki yarışmacıların menajeri olduğunu. Sordum, nedir bu iş diye. Acun Medya şu an 33 Masterchef Türkiye yarışmacısının bir yerde ‘dijital menajeri oldu.

Yani sosyal medya yönetimi Acun Medya’da. Bu sayının daha da artacağını hatta amacın, bugüne kadar katılan tüm yarışmacıları kapsaması. Peki neden böyle bir işe girişildi?

PİYASAYI TANIMIYORLAR

Yarışmacılar özellikle Instagram’ı çok kullanıyor. Burada yemek sunumu yapıyor ve olağanüstü bir ilgi var. ‘Fiyatlandırma vs. gibi sektörü özel durumları bilmek için profesyonel ekip gerekiyor. Biz de bu konularda onlara yardım etmiş oluyoruz’ bilgisini aldım. Sosyal medya reklam ve sponsor anlaşmalarını yarışmacılar adına Acun Medya yapacak.

YOĞUN İLGİ

Sadece yemek sektörü ve onun yan kuruluşları değil akla gelebilecek her sektörden, ‘Bizim markamızı kullanın’ talepleri geliyor bilgisine ulaştım.

TAKİPÇİ Mİ ETKİLEŞİM Mİ

Şu an Masterchef Türkiye’deki yarışmacıların takipçi sayısı değişkenlik gösteriyor.

1 milyon da var, 50 bin de. ‘Etkileşim önemli. Reklamcı takipçi sayısına bakmaz. Yani 50 bin takipçisi olanın, 1 milyon olandan daha fazla etkileşimi olabilir. Bu konuda neler yapmaları gerektiği konusunda da yardımcı olunuyor.

SURVİVOR DA OLABİLİR

Acun’un bir başka önemli yarışması ‘Survivor’… Kulağıma gelen, aynı çalışmanın burada da yapılması yönünde. #Survivor yarışmacılarının sosyal medya faaliyetlerini yönetmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx